Aygaz Otogaz'dan abonesi olacağınız yenilik: AyPay

Aygaz Otogaz'dan abonesi olacağınız yenilik: AyPay


Aygaz kullanıcılarına özel olarak sunulan AyPay, aylık LPG ihtiyaçları doğrultusunda ön ödemeli olarak paket satın alınmayı ve bu sayede fiyat artışlarına karşı korunmayı sağlıyor.

 

Aygaz Otogaz, yepyeni bir abonelik sistemiyle kullanıcılarının karşısında! Aylık LPG ihtiyaçları doğrultusunda ön ödemeli olarak paket satın almayı ve fiyat artışlarından etkilenmemeyi sağlayan abonelik sistemi beş farklı paketten oluşuyor. AyPay abonesi olanlar XS ve S Paketleriyle zamlara karşı koruma garantisi elde ediyorlar. M, L ve XL Paketleri ise zamlara karşı koruma garantisinin yanında, sırasıyla %1, %2 ve %3’lük fayda sunuyor. XS Paket 100 TL, S Paket değeri 250 TL, M Paket 505 TL, L Paket 765 TL, XL Paket 1.030 TL değerinde puan anlamına geliyor.

SIK SORULAN SORULAR

Nasıl paket alabilirim?

aypay.aygaz.com.tr üzerinden cep telefonu numaranızı girerek başlatacağınız adımları, gerekli bilgileri girip kredi kartı ödemesiyle paket alarak sonlandırabilirsiniz. Bu işlemle hem paket kapsamındaki puanlar cep telefonunuza tanımlanır hem de cep telefonu numaranızın aktivasyonu gerçekleştirilir.

 

Ayrıca Hepsiburada.com üzerinden size uygun paketi seçip satın aldıktan sonra cep telefonunuz ve e-posta adresinize iletilen şifreyi, daha önce üye olduğunuz Aygaz Mobil uygulamasında otogaz menüsü altındaki “Kampanyalar ve Şifre Girişi” alanına girerek paketinizin aktivasyonunu sağlayabilirsiniz.

 

AyPay’a ne kadar süre ile üye olabilirim?

Üye olduğunuz andan itibaren paketiniz 30 gün için geçerlidir. 30 günün sonunda otomatik olarak yenileme olmaz, dilediğiniz paketi yeniden satın alarak AyPay’ın olanaklarından yararlanbilirsiniz.

 

Üyelik süresi (30 gün) bittiğinde kalan bakiyem kaybolur mu?

Tabii ki kaybolmaz. Üyelik süreniz bitse bile, kullanmadığınız bakiyenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak fiyat artışlarından korunma ve diğer avantajlar 30 günlük abonelik süresiyle sınırlıdır. Yeniden bu haklara sahip olabilmek için aboneliğinizi yenilemeniz gerekmekir.

Fiyat artışından nasıl korunacağım?

30 günlük abonelik süresi içinde, 81 il için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na (EPDK) bildirilen il bazındaki tavan fiyat bilgisinin ortalama değerinin artması durumunda artış oranı, mevcut bakiyenizle çarpılır. Ortaya çıkan tutar, fiyatların EPDK web sitesinde güncellenmesinden itibaren beş gün içinde bakiyenize ilave edilir.

 

30 günlük abonelik sürecinde tek seferde veya toplamda %5'in üzerinde artış olması durumunda, toplam bakiye artışı %5 ve 50 TL ile sınırlı olacaktır. Bakiye artışı paket tutarı üzerinden değil, kullanıcının toplam bakiyesi üzerinden hesaplanır. Bu sebeple her kullanıcının ve her cep telefonunun bakiye artışı, her abonelik döneminde en fazla 50 TL ile sınırlıdır.

 

Örneğin 200 TL bakiyenin kaldığı bir durumda, o gün LPG’ye gelen %5 zam karşılığında bakiye toplamı 10 TL (200 TL’nin %5’i) artırtılarak 210 TL olarak güncellenir.

 

Fiyat düşüşlerinden etkilenecek miyim?

Hayır, fiyatlar düştüğünde bakiyenizde herhangi bir düşüş olmayacaktır.

Paketin avantajlarını nasıl kullanacağım?

İstasyondan LPG alımı sonrası cep telefonu numaranızı istasyon market görevlisine iletmelisiniz. Sonrasında, cep telefonunuza gelen şifreyi market görevlisine söyleyerek puanlarınızı Paro sistemi üzerinden güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

 

Üyeliğim bittiğinde nasıl yenileyebilirim?

aypay.aygaz.com.tr üzerinden üyeliğinizi yenileyebilirsiniz.

 

Puanlarımı sadece cep telefonuyla mı kullanabilirim?

Puanlarınızı, cep telefonu numaranız ve aktivasyonunu sağladığınız Paro özellikli bir kartla kullanabilirsiniz. Paro özellikli kartınızı istasyonlarımızdan temin edebilirsiniz.

 

Bakiyemi nasıl takip edebilirim?

Güncel bakiyenizi; her alım yaptığınızda size gelen SMS’ten, Aygaz Mobil uygulamasından, paro.com.tr’den ya da istasyonlarımızdan bilgi alarak takip edebilirsiniz.

 

Bakiye puanlarımı hangi istasyonlarda kullanabilirim?

Puanlarınızı, Paro üyesi tüm Aygaz ve Mogaz bayilerimizde kullanabilirsiniz.

 

Abonelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

444 4 999 Aygaz İletişim Hattı üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

Birden fazla paket alabilir miyim?

Mevcut paketinizin bakiyesi bittikten sonra yeni paket alabilirsiniz.

Puanlar sadece LPG için mi geçerli? Akaryakıt alımında bakiyemi kullanabilir miyim?

AyPay aboneliğiyle bakiyelerinizi sadece Aygaz Otogaz kullanımında kullanabilirsiniz.

 

AyPay ile birden fazla araca alım yapabilir miyim?

Puanlarınızı kayıt olduğunuz plakayla kullanabilirsiniz.

 

Kalan haklarımı bir başkasına devredebilir miyim?

Kalan haklar bir başkasına devredilemez.

 

Plaka değişikliğinde ne yapmam gerekiyor?

444 4 999 Aygaz İletişim Hattı'nı arayarak güncelleme yapabilirsiniz.

 

Paketteki puanlar hangi durumda kullanılamaz?

Cep telefonunun aktivasyonu yoksa puanlar kullanılamaz. paro.com.tr adresinden aktivasyon işlemi gerçekleştirilebilir.

 

Cep telefonu veya cep telefonuna bağlı bir kart bloke durumda ise puanlar kullanılamaz. 444 4 999 Aygaz İletişim Hattı aranmalıdır.

 

Otogaz haricinde bir yakıt alınmış ise puanlar kullanılamaz. Paket kapsamındaki puanlar sadece otogaz alımında kullanılabilir.

Loading…