Otomobillerini özleyenler için heyecan dolu yarış oyunları

Otomobillerini özleyenler için heyecan dolu yarış oyunları

21.05.2020


Otomobiller gündelik hayatın önemli unsurlarından biri. Pandemi nedeniyle otomobillerinden uzak kalanlar ise işe gidişleri, işten dönüşleri, hafta sonu eğlencelerini ya da uzun yollara düşülen tatilleri paylaştıkları otomobillerine özlem duyuyorlar. Bu özlemi bir nebze gidermeyi sağlayacak heyecan verici yarış oyunlarını sizin için derledik.

Assetto Corsa Competizione

İtalyan video oyun geliştiricisi Kunos Simulazioni’nin 2018’de hazırlıklarını duyurduğu yarış simülasyonu Assetto Corsa Competizione geçtiğimiz yıl takipçileriyle buluşmuştu. Oyun, sunduğu tekli ve çoklu oyuncu seçenekleri, birbirinden farklı oturumlar, gece sürüşü, hava durumuna bağlı olarak değişebilen yarış seçenekleri, yarış öncesi ve sonrasında farklılaşan müzikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Need for Speed Heat

Serinin 25. yılı için hazırlanan Need for Speed Heat Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştü. Yarışların Florida eyaletinin gelişkin turizm sektörüyle meşhur kenti Miami’deki Palm City isimli kurmaca bir bölgede gerçekleştiği oyun, çoklu oyuncu seçeneğine ilaveten oyuncuların kendi gruplarını oluşturmalarına ya da mevcut gruplara katılmalarına da imkan tanıyor. Kendine özgü grafikleriyle beğeni toplayan oyun, sürüş hızını oyunculara hissettirebilmeyi de başarıyor.

Forza Horizon 4

Forza serisinin dördüncü oyunu Forza Horizon 4’teki yarışlar; Edinburgh, Göller Bölgesi ve etkileyici doğası ve yerleşim alanlarıyla tanınan Cotswold’daki hayali alanlarda gerçekleşiyor. Oyunda mevsimler değiştikçe yol durumu da değişiyor; kimi zaman buzlanan kimi zaman kayganlaşan yollar oyunun dinamik bir atmosfere sahip olmasını sağlıyor. Oyuna dinamizm katan yalnızca değişen hava durumu da değil, oyun günlük ve haftalık olarak güncelleniyor; her güncellemeyle oyuna yeni aktiviteler ya da ürünler ekleniyor. Forza Horizon 4, sunduğu araç modellerinin çeşitliliğiyle de övgü topluyor.

F1 2019

Codemasters’ın hazırladığı F1 2019, F1 serisinin yirminci oyunu. Oyuncuların şampiyonluk yılı devam ederken sürücü değişikliği yapabildiği ilk F1 oyunu olma özelliğine sahip F1 2019, Bağımsız Oyun Geliştiricileri Derneği tarafından 2019’un En İyi Yarış Oyunu ödülüne layık görüldü. F1 2019, seslendirmesi ve başarılı grafikleriyle olumlu yorumlar almaya devam ediyor.

Mario Kart 8

Nintendo’nun geliştirdiği karting yarışı video oyunu Mario Kart 8, 2014’te oyunseverlerle buluşmuştu. Tek ve çoklu oyuncu seçeneklerine sahip oyun, önceki sürümlerden farklı olarak yerçekimini askıya alarak araçların duvar ya da tavan benzeri yüzeylere tırmanabilmesine de olanak sağlıyor. Pek çok oyuncunun sesli sohbet özelliğini de kullanarak birlikte oynayabildiği oyun, etkileyici detayları, görsel unsurları ve dikkat çekici müzikleriyle beğeni topluyor.

iRacing

2008 yılında Motorsport Simulations tarafından hazırlanan iRacing, çevrim içi yarış simülasyon oyunlarından bir diğeri. Benzerlerinden farklı olarak oyun, deneme sürüşleri haricinde yalnızca çoklu oyuncu seçeneği sunuyor. Oldukça gerçekçi özellikler taşıyan iRacing, oyun tutkunlarının gözdelerinden.

SpinTires: Mudrunner

2017’de meraklılarıyla buluşan SpinTires: Mudrunner sıra dışı bir simülasyon video oyunu. Oyuncuların zorlu doğa şartlarında kullandıkları araca zarar vermeden ve sahip oldukları yakıtı tüketmeden bir bölgeden diğerine yük taşıdığı oyun, tek ve çok oyuncu seçeneklerine sahip. Oyuncular altı farklı haritaya bağlı kalarak farklı güzergahları izleyebiliyor. SpinTires: Mudrunner, oyuncuları zorlayan, alıştırma yapmaktan daha fazlasını gerektiren ve hızı değil, güçlükleri aşmayı merkeze alan bir oyun olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Alıştıktan sonra ise Mudrunner oyuncuların vazgeçilmezlerinden biri haline geliyor.

American Truck Simulator

SCS Software’in 2016’da yayınladığı American Truck Simulator, yoğun beğeni toplayan bir kamyon simülasyon oyunu. Diğer yarış oyunlarından farklı olarak bu oyunda hızdan, kalabalık yollardan, trafikten eser yok. Oyunda kamyon sürücüleri kendilerine yalnızca radyonun eşlik ettiği ıssız ve bitmek tükenmek bilmez yollarda kullandıkları araçların daha üst modellerini satın almayı ve taşıdıkları ürünleri satarak para kazanmayı amaçlıyor. Yeterli miktarı kazanan sürücüler başka araçlar alarak şirketlerini büyütebiliyor. American Truck Simulator, hız tutkunlarının beğenisi kazanmayabilir ancak uzun süren oyunlara düşkün sabırlı oyunseverlere American Truck Simulator’ın oldukça keyifli bir deneyim sunacağına eminiz.

Loading…