LPG’li aracınızla keyifli bir hafta sonu için sonbahar rotaları  ​

LPG’li aracınızla keyifli bir hafta sonu için sonbahar rotaları ​

08.10.2021


Tatil yoğunluğunun yerini gündelik hayatın rutinine bıraktığı günlerdeyiz. Okulların açıldığı, çalışanların ofislerine, tatilcilerin evlerine döndüğü günlerdeyiz. Salgının da varlığını daha az hissettirmesiyle gündelik hayat giderek normale dönüyor. Hem olağanüstü salgın günlerine hem de yaza veda ederken LPG’li aracınızla keyifli bir hafta sonu yolculuğuna çıkabileceğiniz rotalar ise düşünüldüğünden fazla. Sessizliği ve doğallığıyla öne çıkan bu güzergahlar sakinliğe yeniden kapı aralıyor.

 

Kapadokya

Kapadokya henüz ziyaret etme fırsatı yakalayamayanlar için sonbaharın tadının doyasıya çıkarılabileceği bir uğrak. Vadileri, kaleleri, yeraltı şehirleri, kiliseleri, konakları, köprüleri ve müzeleriyle hem doğal hem de kültürel bir keşif noktası. Yazın kavurucu sıcağı, kışın elverişsiz soğuğunun keşfetmenize mani olacağı bu bölgeyi sonbaharda doyasıya gezebilirsiniz. Taş binaları ile şehrin alışıldık dokusundan bambaşka bir doku sunan bölge, dolunay yürüyüşü ve balon turu gibi etkileyici deneyimler de sunuyor konuklarına.

 

Akgöl

Sinop’ta bulunan Akgöl, sonbaharı doğanın kucağında karşılamak isteyenlerin yolunun mutlaka düşmesi gereken bir yer. Köknar ağaçlarının çevrelediği Akgöl, özel aracınızla seyahat etmek için oldukça uygun bir bölge. Eğer uzun doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız, iki çayın birleşerek oluşturduğu Akgöl’ü ziyaret etmekten büyük keyif almanız kuvvetle muhtemel.

 

Maşukiye

Kartepe’ye bağlı Maşukiye, İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyen ancak hafta sonunu huzurlu bir dinlence ile geçirmek isteyenlerin en sık tercih ettiği noktalar arasında. İstanbul’a oldukça yakın olan bölge; ormanlarla çevrili, yaylalarıyla ve alabalığıyla meşhur. Temiz hava almak, Sapanca Gölü’nü ziyaret etmek, bol bol yürümek ve dinlenmek için tercih edilebilecek Maşukiye, aracınızla kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir tatil uğrağı.

 

İğneada

Kırklareli'nde bulunan İğneada, bahar aylarının en sık tercih edilen dinlence merkezlerinden biri. İğneada’nın bu denli yoğun bir şekilde ziyaret edilmesinin başlıca nedeni ise Longoz Ormanları Milli Parkı. Yalnızca fotoğraflarının dahi huzur verdiği İğneada, bitki çeşitliliği ve kucak açtığı kuş türleriyle yüzünü doğaya dönmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken noktalar arasında. Doğa yürüyüşü, kuş gözlemciliği, doğa fotoğrafçılığı ile ilgilenenlerin sıklıkla konakladığı bölgede ziyaret edilebilecek göl, şelale, kayalık ve kaleler de bulunuyor.

 

Ağva

Ağva, İstanbulluların hafta sonu kaçamaklarının yıllardır vazgeçilmez merkezlerinden biri. Özel aracınızla oldukça kısa bir sürede ulaşabileceğiniz Ağva’da rahatça bisiklet sürerek, ormanı keşfe dalarak, nehir kıyısında yürüyüş yaparak dinlenebilir, kent yaşamının yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

 

Tirilye

Mudanya’nın en bilindik ve sevilen köşesi Tirilye de sonbaharın keyfinin sürülebileceği noktalar arasında. Tarihi uğrakları ile ziyaretçilerini karşılayan Tirilye’de ziyaret edebileceğiniz pek çok köklü bina mevcut. Buna ilaveten belde, balık restoranlarıyla da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

 

Abant

Son önerimiz ise Abant. Sunduğu manzaralarla adından söz ettiren Abant’ın görülebileceği en güzel mevsim sonbahar. Bisiklet turu, göl kıyısında yürüyüş, doğa fotoğrafçılığı yapabileceğiniz Abant, yamaç paraşütü için de elverişli bir bölge.

Loading…